Pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron internetowych ma na celu poprawę ich widoczności w sieci. Zakładane cele można osiągnąć jedynie dzięki zastosowaniu strategii dopasowanej pod indywidualne potrzeby klienta. Inne działania stosuje się w przypadku dużego portalu, a inne, gdy chodzi o niewielką nową stronę, którą roboty dopiero zaczynają indeksować.

Jako specjaliści w swojej branży jesteśmy w stanie optymalnie dobrać rodzaj i zakres prowadzonych działań, tak by pozycjonowanie Państwa strony internetowej przebiegało w sposób maksymalnie bezpieczny. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż zbyt ryzykowne strategie mogą skutkować nałożeniem filtra. Staramy się także edukować naszych klientów, aby wiedzieli oni, na czym polega pozycjonowanie i jaki jest sens prowadzonych przez nas działań.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane otrzymaniem darmowej wyceny pozycjonowania. Współpracujemy zarówno z właścicielami sklepów internetowych, blogerami, jak i firmami prezentującymi w sieci swoją ofertę. Troskę o klienta stawiamy na pierwszym miejscu, a poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące pozycjonowania.

Pozycjonowanie organiczne vs płatne wyniki wyszukiwania

Z łatwością można zauważyć, że po wpisaniu w pole wyszukiwarki internetowej, w odpowiedzi pojawiają się wyniki wyszukiwania dwojakiego rodzaju. Pierwszą kategorię stanowią tzw. płatne wyniki wyszukiwania, inaczej rzecz ujmując – reklamy. Każdy, kto chce, aby jego strona wyświetlała się w taki sposób, powinien zainwestować w kampanię linków sponsorowanych Google Ads. Efekty widoczne są od razu, oczywiście do momentu wyczerpania miesięcznego budżetu. Przy kampanii w sieci wyszukiwania, forma rozliczenia to płatność za kliknięcia, co oznacza, iż koszt reklamy odejmowany jest z konta firmowego dopiero w momencie, gdy użytkownik kliknie w reklamę i zostanie przeniesiony na stronę docelową.

Drugi rodzaj wyników wyszukiwania, to wyniki organiczne, czyli bezpłatne. Miejsc na każdej podstronie jest jedynie dziesięć, a chętnych, by się tam znaleźć setki, jeżeli nie tysiące. Jak to się dzieje, iż na kluczowe frazy, niektóre strony wyświetlają się w TOP 10, podczas gdy inne znajdują się na szarym końcu, do którego nie jest w stanie dotrzeć nawet najbardziej zdeterminowany internauta? Ogromne znaczenie dla pozycji zajmowanych w organiku ma stopień optymalizacji witryny internetowej pod kątem użytkowników i robotów wyszukiwarek, merytoryka publikowanych treści, a także prowadzenie określonych działań pozycjonujących stronę, na przykład poprzez poszerzanie profilu linków zewnętrznych.

Kiedy inwestować w kampanię linków sponsorowanych, a kiedy lepszym rozwiązaniem okaże się skrojona na miarę strategia pozycjonowania? Dużo zależy od wyjściowej kondycji strony. Na samym wstępie warto przeprowadzić audyt SEO, który pozwoli ocenić stopień optymalizacji. Zapraszamy do kontaktu – chętnie przedstawimy szczegóły oferty.

Pozycjonowanie nie wyklucza się wzajemnie z kampanią Google Ads, co więcej, bardzo często te dwa działania prowadzone równolegle doskonale się uzupełniają.

Kiedy zdecydować się na pozycjonowanie strony internetowej?

Strona wyświetla się na dalekich pozycjach na kluczowe frazy? Ruch pochodzący z organika pozostawia wiele do życzenia, a nakłady na reklamę prowadzoną w sieci wyszukiwania i w mediach społecznościowych stale rosną i drenują firmowy budżet? Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedzieli Państwo w sposób twierdzący, to jest to najlepszy dowód, iż pora bliżej zainteresować się pozycjonowaniem.

Na samym początku należy jednak jasno powiedzieć, iż na efekty prowadzonych działań trzeba trochę poczekać. Uzupełnianie treści, dywersyfikacja kanałów dotarcia do potencjalnych klientów czy bezpieczna rozbudowa profilu linków – to wszystko wymaga precyzji i ostrożności. Zbyt nachalne działania mogą wzbudzić podejrzenia Google, o stosowanie technik niedozwolonych, co może skończyć się filtrem.

Kiedy zdecydować się na pozycjonowanie strony internetowej? Przesłanką do podjęcia takich działań może być niewielki ruch na stronie, mała ilość klientów, którzy kończą transakcje, chęć zbudowania świadomości marki wśród internautów czy promocja określonego produktu lub usługi.

Pozycjonowanie może przynieść pozytywne długofalowe efekty. Co można zyskać dzięki dobrze dobranej strategii? Korzyści, jakie przyniesie pozycjonowanie firmowej witryny, jest wiele, a wśród tych najważniejszych można wymienić między innymi:

  • większy ruch na stronie pochodzący z organicznych wyników wyszukiwania,
  • wzrost zysków,
  • dotarcie do szerszej grupy odbiorców,
  • zmniejszenie nakładów na reklamę w płatnych wynikach wyszukiwania,
  • lepszy współczynnik konwersji,
  • większa rozpoznawalność marki wśród internautów

To oczywiście tylko niektóre korzyści, które można osiągnąć, inwestując w pozycjonowanie. Warto pamiętać o tym, że im bardziej będą zdywersyfikowane działania marketingowe, tym szansa na odniesienie sukcesu będzie większa.

Pozycjonowanie strony – zaufaj specjalistom

W dzisiejszych czasach sukces w świecie internetowym jest uzależniony nie tylko od samego faktu posiadania witryny, lecz także od tego, na jakich pozycjach organicznych wyników wyszukiwania wyświetla się ona na kluczowe frazy. Oczywiście, można korzystać ze wsparcia kampanii linków sponsorowanych, jest to bowiem istotny element strategii marketingowej, jednak w dłuższej perspektywie czasu, to pozycjonowanie może przynieść bardziej wymierne korzyści przy zaangażowaniu dużo niższych kosztów.

Zapraszamy do kontaktu osoby, które są zainteresowane otrzymaniem darmowej wyceny pozycjonowania, a także wszystkich tych, dla których informacje zawarte w powyższym tekście okazały się niewystarczające do tego, aby maksymalnie wyczerpać temat.